Artykuły

Gdzie sprawdzą się meble metalowe?

metalowy stół do pracy

Meble metalowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Sprawdzają się w warsztatach, magazynach, pomieszczeniach socjalnych a nawet biurach. Jakie meble wykonane z metalu można znaleźć na rynku i gdzie dobrze spełnią swoje funkcje? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Metal jako materiał do produkcji szaf

Szafy wykonane z metalu doskonale sprawdzą się w do przechowywania ciężkich przedmiotów oraz takich, które mogą uszkodzić mniej wytrzymały materiał, stąd można w nich z powodzeniem trzymać różnego rodzaju narzędzia. Ze względu na odporność i łatwość utrzymania ich w czystości, stosuje się je również w laboratoriach, aptekach czy jako regały na chemikalia. Stanowią także rewelacyjne zabezpieczenie przed kradzieżą dzięki solidnym zamkom ryglowym oraz siłami natury, jak np. pożar. Z tego względu często wykorzystuje się je w firmach jako szafki przeznaczone do przechowywania dokumentów oraz w archiwach. Szafy z metalu sprawdzą się również w szatniach – czy to w miejscu pracy, czy w budynkach użyteczności publicznej takich jak np. centra handlowe czy pływalnie.

Metalowe stoły warsztatowe – charakterystyka

Wśród różnych rodzajów mebli metalowych znaleźć można również stoły przeznaczone do warsztatów. Tego rodzaju stoły cechują się solidną, mocną i trwałą konstrukcją, dzięki czemu nadają się do pracy z ciężkimi narzędziami. Zamawiając metalowe stoły warsztatowe u producenta, można też liczyć na malowanie proszkowe wybranym kolorem, a czas realizacji wynosi z reguły ok. tygodnia. Stoły metalowe wykorzystuje się w warsztatach samochodowych czy fabrykach. Ich zaletą jest długotrwałe zachowanie pierwotnego wyglądu i właściwości przez wiele lat nawet mimo intensywnej eksploatacji. Specjalne metalowe nadbudowy stołów pozwalają zachować bezpieczeństwo pracy.

Wróć do bloga