Artykuły

Jak bezpiecznie przechowywać narzędzia w magazynie?

regał na narzędzia

Narzędzia potrzebne do pracy, a im bardziej zaawansowane, tym szybciej wykonywane są zadania. Na koniec dnia każdy pracownik zabezpiecza przyrządy, z których korzystał, chowając je do szaf czy regałów. Nie wszystkie narzędzia używane są codziennie, więc pozostawianie ich na wierzchu, doprowadzi do szybkiego zniszczenia.

Sposoby przechowywania narzędzi

W każdej firmie muszą być narzędzia do pracy, nawet gdy w danym momencie nie wszystkie są używane. Pracownicy wykonują różne zadania, więc potrzebują różnych sprzętów. Te, które nie są potrzebne w danym czasie, muszą być odpowiednio przechowywane. Zabezpieczenie narzędzi jest podstawą, by nie uległy uszkodzeniu. Najlepszym miejscem do chowania przyrządów są regały, ponieważ mogą być stosowane w dowolnym układzie i systemie, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb każdej firmy. LOG-SYSTEM dostarcza je do hurtowni, magazynów budowlanych, sklepów, warsztatów. Są projektowane na indywidualne zamówienie.

Jak dobrać regały na narzędzia?

W magazynach sprawdzają się regały metalowe, ponieważ nie ulegają zniszczeniu. Charakteryzują się wysoką trwałością, odpornością na korozje, więc przetrwają w dobrym stanie wiele lat. Półki wytrzymują obciążenie nawet kilkuset kilogramów, ponieważ różnią się od siebie grubością. Zamawiając regały magazynowe na narzędzia, trzeba kierować się metrażem pomieszczenia. Zbyt duże meble mogą utrudniać pracę. Trzeba dokładnie wymierzyć powierzchnię i zaplanować rozmieszczenie regałów. Producent chętnie doradza w wyborze odpowiedniego wyposażenia, ponieważ jest możliwość dobrać zarówno jego rodzaj, jak i wymiary. Dzięki temu każdy wybrany model wyposażenia jest idealnie dopasowany do wolnego miejsca i w pełni odpowiada potrzebom klientów.  

Wróć do bloga