Artykuły

Jak wykorzystywane są wózki platformowe?

wózki platformowe

Wózek platformowy to bardzo przydatne narzędzie pracy. Swoje zastosowanie znajduje w wielu branżach. W zależności od budowy, wielkości platformy oraz wyposażenia w dodatkowe elementy pojazd może przewozić różne materiały. O tym, w jaki sposób można wykorzystać wózek platformowy dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Jakie funkcje pełnią wózki platformowe?

Wózki platformowe to specjalny rodzaj pojazdu umożliwiający transport różnej wielkości produktów o udźwigu nawet do 500 kg. Najczęściej stosuje się je do przewożenia materiałów, których ze względu na wagę lub ilość nie da się przenieść własnoręcznie. Wózki platformowe najczęściej wykorzystywane są w magazynach, hurtowniach, halach produkcyjnych. Sprawdzają się także w gastronomii, hotelach, szpitalach czy dużych sklepach. Urządzenia te doskonale sprawdzą się także jako miejsce do przechowywania. Cechuje je duża wytrzymałość dzięki stali, z której są produkowane. Sama platforma natomiast powinna być wyłożona materiałem antypoślizgowym i wodoodpornym. Konstrukcja wózków platformowych jest bardzo prosta, ale w zależności od dalszego doposażenia, może służyć różnym celom.

Jak dopasować wózek platformowy do potrzeb firmy?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaki rodzaj materiału będzie nim transportowany i na tej podstawie wybrać wielkość podłoża. W celu zwiększenia bezpieczeństwa przewożonego materiału, wózki platformowe mogą zostać wyposażone w burty lub boki, które można demontować w każdym czasie. Wózki platformowe mogą też posiadać koła pneumatyczne, które sprawdzą się na nierównej powierzchni, amortyzując towar. Do przewożenia tzw. drobnicy warto wykorzystać z wózków osiatkowanych, czyli zabudowanych ściankami z gęstej siatki. Można też zaopatrzyć się w półki do wózków, które ułatwią segregację towarów.

Wróć do bloga