Artykuły

Regały półkowe w zabudowie wielopoziomowej

regał

Mało miejsca w magazynie ? Jest na to rozwiązanie !

Zabudowy wielopoziomowe regałów półkowych Log-System to znakomite rozwiązanie dla firm, które nie posiadają miejsca na składowanie "po podłodze" ale obecny magazyn jest na tyle wysoki, że pozwala na rozbudowę w górę.

System zabudowy w regały półkowe dedykowany do przechowywania drobnych części. Z podłogą (podłogami) zapewnia zwielokrotnienie dostępnej powierzchni magazynu, czyli mówiąc wprost, powiększamy pojemność składowania na półkach bez konieczności budowania nowego magazynu lub wynajmu.

Log-System proponuje dwa systemy, które możemy wykorzystać przy realizacji zabudowy półkowej wielopoziomowej - Unizinc i LSK. Oba systemy charakteryzują się wysoką jakością wykonania, prostą konstrukcją dającą możliwość zaprojektowania różnorodnych konstrukcji.

Unizinc - to system składający się z elementów ze stali ocynkowanej. Specjalnie profilowane słupy łączone blachami tworzą ramy nośne dla półek oraz konstrukcji podłogi. Półki montujemy za pomocą belek, które spełniają rolę podpór pod układane na nich panele ocynkowane. LSK - ramy nośne składają się ze słupów połączonych skratowaniami z ceowników, półki z belek nośnych, które standardowo wypełniamy płytą wiórową. Korytarze do poruszania się przez pracowników mogą być wykonane standardowo z metalowych paneli perforowanych oczywiście ocynkowanych jak również z płyt drewnianych różnego typu. System wielopoziomowych regałów półkowych wyposażony jest również w klatki schodowe do przemieszczania się pomiędzy piętrami a różne szerokości schodów zapewniają odpowiedni komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Trzeba podkreślić, że użyte materiały, kontrola jakości produkcji i profesjonalna ekipa monterska firmy Log-System gwarantują najwyższe standardy wykonania konstrukcji oraz bezpieczeństwo dla potencjalnych użytkowników.

Myślisz, że roznoszenie asortymentu na poszczególne pietra może nastręczać trudności ? Okazuje się, że przy wykorzystaniu bramek załadowczych możemy dostarczać na poszczególne poziomy ładunki składowane na paletach. Dzięki takiemu rozwiązaniu bardzo sprawnie możemy dysponować asortymentem i w krótkim czasie zorganizować kompletację paczek do wysyłki. Gdyby jednak same bramki nie rozwiązały problemu możemy zaproponować dodatkowe rozwiązanie - specjalne "rynny" montowane do konstrukcji instalacji, które mogą być wykorzystywane na każdym poziomie pietra i w prosty sposób przekazywane na poziom 0 poprzez zsunięcie ładunku grawitacyjnie.

zabudowania pomostowemagazyn

Warto pamiętać !

Regały półkowe w zabudowie pomostowej nie wymagają pozwolenia na budowę, mimo że powiększają kilkukrotnie powierzchnię składową magazynu nie są zaszeregowane według prawa budowlanego jako dodatkowe piętro budynku. W konsekwencji nie wchodzą przez to w metraż opłat podatku od nieruchomości za wygenerowaną dodatkową powierzchnię użytkową budynku w związku z przeprowadzoną inwestycją.

Jesteś zainteresowany ? Chciałbyś dowiedzieć się jakie możliwości i rozwiązania możemy zaproponować specjalnie dla Ciebie ? Nasi profesjonalni Doradcy Techniczni pomogą Państwu w odpowiednim doborze rozwiązań przy jednoczesnym racjonalnym ograniczeniu kosztów inwestycji. W pierwszym etapie przygotowujemy koncepcję zagospodarowania magazynu i ostatecznie zaakceptowany projekt zostaje wyceniany i realizowany.

Zapraszamy do współpracy !

Wróć do bloga