Blog

Czym kierować się wybierając regał paletowy?

Każdego roku w naszym kraju produkuje się 18 000 000 milionów palet. W obrocie funkcjonuje ich około 50 000 000. Pomiędzy kolejnymi etapami transportu, palety muszą być w odpowiedni sposób składowane w magazynach. Najlepiej do tego celu sprawdzają się regały paletowe. Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

regały paletowe
Zobacz więcej

Czym kierować się wybierając suwnicę bramową?

Suwnice bramowe są lekkimi, mobilnymi i wytrzymałymi urządzeniami, które umożliwiają komfortowe podnoszenie oraz przeładowywanie cięższych ładunków. Jakie parametry warto wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

suwnice bramowe
Zobacz więcej

Czym są regały magazynowe metalowe?

Mianem regałów magazynowych metalowych określa się urządzenia o wielopoziomowej budowie, przeznaczone do składowania zapasów na ich elementach konstrukcyjnych. Z jakimi ich rodzajami możemy mieć do czynienia?

regały magazynowe metalowe
Zobacz więcej

Główne zalety wciągarki bramowej

Wciągarka bramowa posiada konstrukcję zbliżoną nieco do suwnicy bramowej. Różni się ona od niej jednak gabarytami oraz nośnością. Oba urządzenia mają jednak podobną funkcjonalność, która jest związana z możliwością podnoszenia ładunku i przenoszenia go w płaszczyźnie poziomej wzdłuż belki jezdnej, na której znajduje się wciągnik. Jakie są podstawowe zalety wciągarki bramowej?

wciągarka bramowa
Zobacz więcej

Jak magazynować towary dłużycowe?

O towarach dłużycowych mówimy wówczas, gdy mają one niestandardowe gabaryty. Mianem tym określa się składowane przedmioty o długości przekraczającej 2 metry. Do kategorii tej zalicza się wszelkiego rodzaju blachy, belki, pręty oraz rury. Nietypowa wielkość towaru wymaga zadbania o stosowny sposób przechowywania. Doskonale do tego celu sprawdzą się regały na dłużyce.

regały na dłużyce
Zobacz więcej

Jak wybrać stół warsztatowy?

Kluczowe miejsce w każdym warsztacie odgrywa przestrzeń robocza i możliwość w pełni komfortowego przechowywania wszelkiego rodzaju narzędzi niezbędnych w codziennej pracy. W związku z tym, w każdym miejscu tego typu znaleźć powinien się odpowiednio dobrany stół warsztatowy.

Stół warsztatowy
Zobacz więcej

Jakie wymagania BHP powinna spełniać antresola magazynowa?

Antresola magazynowa jest dodatkowym piętrem, które można zainstalować w wysokim magazynie, powiększając jednocześnie dostępną przestrzeń składowania. W ten sposób jesteśmy również w stanie oddzielić na hali miejsce na prace administracyjne od tego, w którym odbywa się praca produkcyjna.

Antresola magazynowa
Zobacz więcej

Rodzaje regałów paletowych dostępnych w naszym sklepie

W naszym sklepie mogą się Państwo zaopatrzyć w kilka różnych rodzajów regałów paletowych. Czym charakteryzuje się każdy z nich i jakie są ich główne zalety?

Rodzaje regałów paletowych w naszym sklepie
Zobacz więcej

Wszystko, co na temat wciągników elektrycznych wiedzieć powinniście

Wciągniki łańcuchowe to urządzenia zapewniające należyte bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Ich konstrukcję nośną stanowi obudowa mechanizmu podnoszenia. Nie należy mylić ich z wyciągarkami, które mają odrębną konstrukcję nośną w formie przesuwanej albo przejezdnej stałej ramy. Oto garść przydatnych informacji, które mogą okazać się bardzo pomocne przy zakupie wciągnika elektrycznego.

Wciągnik elektryczny
Zobacz więcej

Bezpieczeństwo w magazynie – regały

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej (Dz.U.03.169.1650), na pracodawcy spoczywa obowiązek regularnej kontroli stanu bezpieczeństwa oraz higieny pracy, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji procesów pracy, a także stanu technicznego maszyn i pozostałych urządzeń. Jak powinny przebiegać działania prewencyjne w magazynie?

Bezpieczeństwo w magazynie – regały
Zobacz więcej

Jak powinien wyglądać profesjonalny magazyn?

Z kwestią profesjonalnego przechowywania towaru uporać muszą się nie tylko profesjonalne magazyny, lecz również wszelkiego rodzaju firmy oferujące sprzedaż oraz usługi. W jaki sposób urządzić w pełni ergonomiczny i funkcjonalny magazyn?

Jak powinien wyglądać profesjonalny magazyn?
Zobacz więcej

Jak wybrać regał idealny?

Na rynku znaleźć można szereg rozmaitych regałów, które różnić mogą się od siebie między innymi przeznaczeniem, wymiarami, konstrukcją, materiałem wykonania oraz ceną. Niemalże każdy regał składa się z systemu nóg lub słupów, a także półek lub belek wspornikowych. Te z kolei mogą posiadać różną konstrukcję, sposób mocowania oraz nośność.

Jak wybrać regał idealny?
Zobacz więcej

Jak złożyć regał magazynowy metalowy?

Regały magazynowe metalowe sprawdzą się zarówno w firmach zajmujących się świadczeniem różnego rodzaju usług i sprzedażą zróżnicowanych towarów, jak i w przydomowych garażach. Czym kierować się przy jego wyborze i jak należy go zmontować?

Jak złożyć regał magazynowy metalowy?
Zobacz więcej

Kiedy niezbędne jest stosowanie regałów o podwójnej głębokości składowania?

Regały paletowe mogą być składowane w magazynie jako regały o podwójnej głębokości. Dzięki temu, z jednej strony korytarza możliwy jest dostęp do dwóch palet. Jedna z nich jest umieszczona za drugą w stronę dna regału.

Kiedy niezbędne jest stosowanie regałów o podwójnej głębokości składowania?
Zobacz więcej

Wszystko, co na temat wózków widłowych wiedzieć powinniście

Wózki widłowe (nazywane również jezdniowymi) stanowią zróżnicowaną kategorię maszyn stosowanych w transporcie wewnątrzzakładowym. Jakie są ich główne zalety oraz dostępne rodzaje?

Wszystko, co na temat wózków widłowych wiedzieć powinniście
Zobacz więcej

Zasady urządzania lokalu archiwum zakładowego

Państwowe przedsiębiorstwa, jednostki budżetowe oraz firmy prywatne wytwarzające dokumenty archiwalne, są zobowiązane do zorganizowania archiwum zakładowego. Jeżeli generują one wyłącznie dokumenty archiwalne, w zupełności wystarczająca będzie składnika akt. Oba miejsca powinny skutecznie zabezpieczać przechowywaną dokumentację przed uszkodzeniem, zniszczeniem oraz kradzieżą. Jak zaaranżować tego typu przestrzeń?

Zasady urządzania lokalu archiwum zakładowego
Zobacz więcej