Blog

Jak magazynować towary dłużycowe?

O towarach dłużycowych mówimy wówczas, gdy mają one niestandardowe gabaryty. Mianem tym określa się składowane przedmioty o długości przekraczającej 2 metry. Do kategorii tej zalicza się wszelkiego rodzaju blachy, belki, pręty oraz rury. Nietypowa wielkość towaru wymaga zadbania o stosowny sposób przechowywania. Doskonale do tego celu sprawdzą się regały na dłużyce.

regały na dłużyce

Ze względu na rodzaj przechowywanego towaru, muszą być one stabilnie przymocowane do podłoża, co zapewni w pełni bezpieczną prace. Wszelkiego rodzaju niedociągnięcia w montażu regału do dłużyc, mogą skutkować poważnym wypadkiem. Tego typu produkt musi być przede wszystkim trwały i wykonany z wysokiej jakości materiałów tak, by był w stanie wytrzymać duże obciążenia podczas składowania. Niezbędna jest tu także jego odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Regały do dłużyc składają się z nośnych słupów oraz ramion. Tego typu budowa gwarantuje udźwig ładunków o ciężarze nawet do kilku ton. Wybierając taki produkt, pod uwagę należy wziąć rodzaj składowanego towary – jego wymiary oraz wagę. Stosownie dopasowana konstrukcja sprawia, że na tego typu regale, towar umieścić można po obu stronach osi, co wpływa na jego funkcjonalność oraz ładowność. Taki model można w dowolny sposób przedłużać oraz rozbudowywać.

W celu zagwarantowania sobie szybkiego oraz łatwego dostępu do składowanego towaru, zaopatrzyć należy się w stosowny wózek widłowy. Wykorzystanie tego typu systemu składowania sprawi, że zwiększymy poziom eksploatacji objętości magazynu. Wózek widłowy pozwoli nam na łatwe dostanie się do towaru i przeniesienie go w inne miejsce. Najlepiej zdecydować się na model czterokierunkowy, który umożliwi lepsze manipulowanie długimi ładunkami na ograniczonej powierzchni.

Regał do dłużyc świetnie sprawdzi się zarówno w magazynie, jak i na placach składowych. Tego typu produkty najczęściej wykonuje się z materiałów odpornych na działanie korozji, w związku z czym bez obaw umieszczać można je na zewnątrz hal magazynowych. Składując na świeżym powietrzu metalowe pręty czy drewniane belki, zadbać należy o zabezpieczenie ich przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych – deszczem czy promieniami słońca, poprzez zastosowanie zadaszenia.

Bogaty asortyment wysokiej jakości regałów do dłużyc znajdziemy w asortymencie sklepu Log-System. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i aktualnymi promocjami! W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.